Showroom

Showroom Zapraszamy do showroomu Paged – klimatycznej przestrzeni, w której z dumą prezentujemy potencjał oferty biznesowej naszej firmy. W starych wnętrzach dawnej fabryki braci Borkowskich stworzyliśmy inspirujące miejsce do rozmów o meblach i projektach do hotelu, restauracji czy biura.

Showroom Paged,
ul. Grochowska 306/308 w Warszawie,
w budynku Praga 306.

Showroom jest otwarty:
Wtorek, środa, 9.00-17.00
Czwartek, piątek 11.00- 19.00
Sobota: 10.00 -14.00

Prosimy o wcześniejsze umawianie wizyt
pod numerem telefonu: +48 506 986 159

Patronat wydarzenia
spotkania twórcze | produkt | inspiracja | sztuka i technologia
Paged Design Week 
6–9 listopada 2023 

showroom Paged Meble
ul. Grochowska 306/308, Warszawa
Zapraszamy na wyjątkowe spotkania kreatywne od 6 do 9 listopada, które skierowane są do projektantów wnętrz, architektów, biur projektowych, studentów oraz wszystkich miłośników designu. Każdego dnia przewidziany jest nowy, inspirujący temat. Czekają na Was pasjonujące dyskusje i wykłady prowadzone przez ekspertów, fascynująca wystawa z wernisażem i praktyczne warsztaty.

Dzień 1 | 6 listopada | godzina 15:00

Sztuka kreuje wnętrze. Jak wprowadzić sztukę do wnętrz

Na spotkaniu z Magdaleną Willmann dowiemy się m.in. jak wprowadzić sztukę do wnętrz, czego oczekują inwestorzy od architektów w zakresie doboru sztuki i jak jej szukać a także na jakim etapie o niej myśleć przy projektowaniu wnętrza. Po wykładzie dyskusja z Michałem Jońcą – plakacistą, Ulą Michalak – twórczynią ceramiki i blogerką oraz Magdaleną Impert, architektem wnętrz wykorzystującym sztukę w projektowaniu. Nasi goście będą też mogli wziąć udział w wernisażu prac Michała Jońcy i wystawie ceramiki Uli Michalak. Wszystko w naszym showroomie.

Start: 15:00. Czekamy na Was od 14:00 z lunchem.
Formularz zgłoszeniowy: calendly.com/pagedmeble/paged-design-week

Magdalena Willmann
Od 15 lat dyrektor artystyczna ELLE DECORATION POLSKA, Artadvisor, współtwórczyni startupu wspomagającego architektów, w poszukiwaniu dzieł sztuki. Miłośniczka polskiej młodej sztuki.
Michał Jońca, z wykształcenia architekt, artysta multidyscyplinarny działający na styku wielu dziedzin projektowania i sztuki. Profesjonalny projektant w szerokim tego słowa znaczeniu - jego projekty obejmują: grafikę, plakaty, scenografię, wystawy, wnętrza i przedmioty użytkowe. Współautor Szopieżwał - kontrowersyjnej pamiątki z Polski, będącej połączeniem trzech postaci: Fryderyka Chopina, Lecha Wałęsy i papieża Jana Pawła II. Laureat konkursów urbanistycznych i graficznych, dwukrotny uczestnik Biennale Plakatu w Warszawie. Wystawiał swoje prace w Tokio, Berlinie, Hawanie, Seulu i New Delhi.
Małgorzata Czyńska, pisarka, dziennikarka, historyczka sztuki, krytyczka dizajnu i kuratorka wystaw, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, autorka książki „Dom polski. Meblościanka z pikasami”.
Ula Michalak, po dziesięcioletnim prowadzeniu bloga wnętrzarskiego interiorsdesignblog.com oraz poświęceniu się stylizowaniu wnętrz i produkcji sesji zdjęciowych, rozpoczęła swoją fascynującą przygodę z gliną. Odkryła pasję, która rozpaliła w niej ogień kreatywności i przedstawiła zupełnie nowy sposób wyrażania emocji. W jej pracach zawsze odzwierciedlona jest radość tworzenia i pozytywna energia. Charakterystyczną cechą jej twórczości jest zachowanie naturalności materiału, wraz z jego strukturą i kolorami. Ula dąży do tworzenia unikatowych dzieł, które zdobią wyjątkowe wnętrza i spotykają się z uznaniem ludzi ceniących pracę ludzkich rąk.
Magdalena Impert, projektuje wnętrza zgodnie z psychologią przestrzeni. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Prowadzi pracownię autorską, która powstała z pasji, chęci tworzenia i potrzeby ulepszania oraz wpływania na otaczającą rzeczywistość i przestrzeń, z uwielbienia rzeczy pięknych, funkcjonalnych.

Dzień 2 | 7 listopada | godzina 10:00

Textiles matter

We wtorek, drugiego dnia Paged Design Week, spotkamy się z Marią Thiel-Roman i porozmawiamy o tkaninach. Mistrzyni faktur, kolorów i detali z wyobraźnią artystki i precyzją inżyniera działa cuda we wnętrzach. Po spotkaniu z Magdaleną warsztat z tworzenia moodboardów dla projektantów wnętrz i studentów oraz wszystkich zainteresowanych.

Start: 10:00. Czekamy na Was od 9:00 ze śniadaniem.
Formularz zgłoszeniowy: calendly.com/pagedmeble/paged-design-week

Maria Theil-Roman jest inżynierem z dyplomem Politechniki Warszawskiej, a zawodowo zajmuje się projektowaniem i dekorowaniem wnętrz. Wcześniej przez wiele lat pracowała w polskiej edycji Elle Decoration jako szefowa działu stylistów i wicenaczelna redakcji. Projekty, które realizuje razem ze swoim zespołem, mają bardzo zróżnicowaną tematykę i skalę. W każdym projektowanym miejscu stara się odnaleźć opowieść, która staje się motywem przewodnim przestrzeni. Nie boi się kolorów, różnych faktur i wzorów. Wnętrza, które projektuje, mają charakter delikatnego eklektyzmu poprzez łączenie nowoczesności z elementami etnicznymi, pięknymi starymi meblami i dziełami sztuki.
Aleksandra Ciesielska, architektka, absolwentka Politechniki Gdańskiej. Autorka bloga wnętrzarskiego Design your home oraz właścicielka biura projektowego Ciesielska Architektura, w którym zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych i komercyjnych. Z zamiłowaniem łączy estetykę i funkcjonalność, by tworzyć projekty, które oddają duszę i indywidualny charakter wnętrza oraz ich użytkowników.

Dzień 3 | 8 listopada | godzina 10:00

Paged Core - Gięcina na św. Marcina

W środę Pani profesor Irma Kozina przedstawi historię mebli giętych a nasi technolodzy Grzegorz Gancarczyk i Daniel Waliczek opowiedzą o technologii gięcia drewna i przybliżą praktyczny wymiar gięciny. Uwaga! Niespodzianka. Będzie parno i gorąco.

Start: 10:00. Czekamy na Was od 9:00 ze śniadaniem. 
Formularz zgłoszeniowy: calendly.com/pagedmeble/paged-design-week

prof. dr hab. Irma Kozina, związana zatrudnieniem z ASP w Katowicach historyczka sztuki i dizajnu, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 1988 roku wykładająca zagadnienia sztuki współczesnej i historii designu w wyższych uczelniach w Katowicach, Gliwicach, Krakowie i Warszawie, stypendystka fundacji Gerda Henckel Stiftung oraz DAAD, autorka artykułów i książek traktujących o sztuce nowoczesnej i współczesnej, modzie, dizajnie i historii miast
Grzegorz Gancarczyk, absolwent Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Programista, projektant i konstruktor, od początku swojej kariery związany z Paged Meble. Od 2008 roku członek Paged Design Team, autor projektów prezentowanych na mediolańskich targach. W 2023 roku otrzymał nagrodę Must have! za fotel NODO.

Ewa Trzcionka, reżyserka filmów dokumentalnych, doradczyni strategiczna. Autorka filmu dokumentalnego „Uzdrowisko. Architektura Zawodzia” o dziedzictwie architektonicznym wybitnego modernisty Aleksandra Franty. W pracy dokumentalistki interesuje ją szczególnie przenikanie cywilizacji z naturą. Obecnie reżyseruje film „Odnowa architektury”, który opiera na obserwacji procesu rozbudowy Uzdrowiska Ustroń, której podjęli się Robert Konieczny i Maciej Franta – wnuk autora. Założyła i do 2020 roku zarządzała wydawnictwem, które do dziś publikuje z sukcesem „Design Alive” magazyn i portal o designie i architekturze. Doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu marką wykorzystuje jako doradczyni strategiczna. Ideę rozwoju opiera na autorskiej metodzie „Slow down to grow wise” oraz na koncepcji The Tripple Bottom Line (People, Profit, Planet), którą uważa za pierwszy krok do raportowania ESG. Wykładowczyni wizytująca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ekspertka Climat Leadership Program (ONZ).

Dzień 4 | 9 listopada | godzina 10:00

Pasja w praktyce

Gospodarzem spotkania będzie Jakub Szczęsny, który o pasji, kreatywności i detalach projektowania wnętrz porozmawia z Kacprem Gronkiewiczem – autorem takich wnętrz jak „Butchery and Wine” „Taka Tajka”, „Le Braci” oraz Nikodemem Szpunarem – projektantem mebli i artystą, tworzącym fascynujące obrazy specjalną techniką nakładania farby.

Start: 10:00. Czekamy na Was od 9:00 ze śniadaniem.
Formularz zgłoszeniowy: calendly.com/pagedmeble/paged-design-week

Nikodem Szpunar, projektant, absolwent Wzornictwa na ASP w Warszawie oraz National College of Art and Design w Dublinie. Zajmuje się projektowaniem mebli i przedmiotów wyposażenia wnętrz zarówno do produkcji przemysłowej jak też krótko seryjnej. Poza współpracą z przemysłem tworzy obrazy malowane autorskimi narzędziami oraz projekty z pogranicza sztuki. Był nagradzany między innymi w konkursach Dobry zór, International Furniture Design Award (Asahikawa), Make me! czy Must Have. Otrzymał tytuł Projektanta Roku 2019 od Arena Design oraz Projektanta Roku 2021 od Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.
Jakub Szczęsny jest pierwszym polskim architektem, którego projekt- Dom Kereta znalazł się w kolekcji stałej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Szczęsny projektuje zarówno unikatowe budynki jednorodzinne, jak i systemy prefabrykacji dla takich marek jak Simple House, FreeDOM Houses i Moja Stodoła. Znaczącą częścią jego praktyki jest działanie na skraju architektury i sztuki. Wykłada gościnnie na uniwersytetach zagranicznych, min. GSAPP, FAU, Bezalel School of Architecture i uczy na codzień na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2021 roku nakładem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wydano jego książkę na temat auto-architektury pt. "Witajcie w świecie bez architektów". Od 2016 prowadzi własną pracownię SZCZ w Warszawie. Od listopada 2022 Jakub jest dyrektorem ds. innowacji w Grupie Thumos i Art. Director w Paged Wood.
Kacper Gronkiewicz swoją autorską pracownię projektową prowadzi od 2007 r. Pasję związaną z architekturą budynków przekłada na architekturę ich wnętrz, a w swoich projektach stara się zawrzeć coś, co wykracza poza czystą funkcję, nadając w ten sposób przestrzeni dodatkowe znaczenie. Autor dwóch z dziesięciu uznanych przez Vogue za najpiękniejsze bary w Polsce. Oprócz projektów przestrzeni prywatnych jest autorem wnętrz tatrzańskiego pensjonatu Dom Krzeptowskich, a także klubów i restauracji. W 2020 nominowany został do nagrody Dezeen za najlepsze wnętrze baru i otrzymał międzynarodową nagrodę A Design Award za projekt baru Aura.