Fotel NODO wyróżniony w plebiscycie Must Have 2023 Łódź Design Festival

NODO to nasz kultowy fotel – i to właśnie on został wyróżniony pośród aż 400 zgłoszeń w plebiscycie Łódź Design Festival z tytułem Must Have 2023.

Od 12 lat podczas tego wydarzenia nagradzane są najlepsze i najbardziej wyróżniające się rozwiązania polskich projektantów i producentów. Doceniana jest zarówno wysoka jakość, jak i stylistyka wykonania. Wymogiem wzięcia udziału w plebiscycie jest spełnienie dwóch warunków: producent musi pochodzić z Polski, a zgłoszony produkt być dostępny w regularnej sprzedaży. Dodatkowym atutem jest odpowiedź na współczesne potrzeby konsumentów. Rada Ekspertów, składająca się ze specjalistów w branży designu (architektów, projektantów, dziennikarzy i influencerów), zdecydowała przyznać wyróżnienie właśnie fotelowi NODO od Paged Meble. Projektantem fotela NODO jest Grzegorz Gancarczyk, projektant mebli, technolog i konstruktor, członek Paged Design Team związany z Paged Meble od 17 lat.

Byłem od początku swojej kariery związany z drewnem. Dało mi to możliwość zdobycia bardzo gruntownej wiedzy w zakresie technologii gięcia drewna, tzw. technologii thonetowskiej. To niezmiernie pomaga mi w projektowaniu, – mówi Grzegorz Gancarczyk, projektant z zespołu Paged Design Team. – Projekt, jako forma wizualna w dzisiejszych czasach, musi istnieć w zgodzie z konstrukcją. Krzesło jako wyrób, jest według mnie najbardziej wymagającym produktem, jeżeli chodzi o meble. Krzesło gięte, od strony technicznej i wytrzymałościowej jest niezniszczalne na pokolenia. Ten rodzaj mebla przez praktycznie 100 lat nie stracił nic na wytrzymałości.- dodaje.

 

NODO to wyjątkowy oraz ponadczasowy mebel, który doczekał się niedawno revampingu i w nowej odsłonie jako NODO CORDA ukazał się w naszej najnowszej kolekcji Alter Ego 2023. Jego premiera nastąpiła podczas tegorocznych targów Salone del Mobile w Mediolanie, zdobywając spore zainteresowanie wśród odwiedzających. Fotel NODO zdecydowanie przyciąga oko charakterystycznym łączeniem przednich i tylnych nóg na szczycie oparcia. Jest lekki, wykonany z giętego drewna bukowego, o szerokim siedzisku, które w nowej odsłonie jest wyplecione ze sznura. Stanowi przeciwwagę dla lekkiej i minimalistycznej konstrukcji, wykonanej z zaledwie 2 bukowych prętów. To rozwiązanie, idealnie ukazuje tradycyjną technologię gięcia drewna, która została zaadoptowana do współczesnych wymagań designu. Cały proces produkcji mebli Paged opiera się głównie na pracy manualnej, stąd wymaga nieprawdopodobnej precyzji, ale dzięki temu mebel zyskuje wizualną lekkość i wysoką wytrzymałość, niemożliwe do osiągnięcia na takim poziomie w produkcji innymi metodami.