Circular Economy Ready

„Spójrz ponownie na tę kropkę. To Nasz dom. To my. Na niej wszyscy, których kochasz, których znasz. O których kiedykolwiek słyszałeś. Każdy człowiek, który kiedykolwiek istniał, przeżył tam swoje życie.To suma Naszych radości i smutków. (…) Na drobinie kurzu zawieszonej w promieniach Słońca. Pomyśl o rzekach krwi przelewanych przez tych wszystkich imperatorów, którzy w chwale i zwycięstwie mogli stać się chwilowymi władcami fragmentu tej kropki. Naszym pozom. Naszemu urojonemu poczuciu własnej ważności, naszej iluzji posiadania jakiejś uprzywilejowanej pozycji we wszechświecie, rzuca wyzwanie ta oto kropka bladego światła.”

Carl Sagan, „Błękitna kropka”

Nie ma planety B. Jest tylko jedno środowisko. Oddychamy tym samym powietrzem. Pijemy tę samą wodę. Spacerujemy po tych samych miejscach. Ekologia nie jest dla nas kwestią wyboru lub spontanicznym, jednorazowym działaniem. Ekosystem, z którego pozyskujemy zasoby, jest tym samym środowiskiem, w którym funkcjonujemy my i nasi klienci. Od 140 lat działamy tak, aby minimalizować straty oraz równoważyć stan zasobów, które pozyskujemy. Traktujemy środowisko jako całość i dbamy o nie na wielu poziomach jednocześnie.

Drewno jest najbardziej ekologicznym surowcem. Oczywiście każde drzewo jest cenne. Dlatego pozyskujemy ten wyjątkowy surowiec w taki sposób, aby na miejsce każdego ściętego pnia sadzono co najmniej kilka młodych drzewek. Dbamy również o to, aby ta środowiskowa ofiara nie poszła na marne. Do oferty trafiają wyłącznie te modele, które rokują na wieloletnią, bezawaryjną eksploatację. Ten czas pozwala naturze odnowić zasoby, pozyskane do produkcji danego krzesła lub stołu.

Chcemy wspólnie z naszymi odbiorcami i partnerami zbudować świat, który zapewni przyszłym pokoleniom lepszą jakość życia. Działamy poprzez kontynuowanie koncepcji i dobrych praktyk wielu naszych poprzedników, wzbogacając je o kolejne inicjatywy. Usprawniamy nasze procesy, optymalizujemy zarządzanie zasobami, ciągle zaostrzamy restrykcyjne normy środowiskowe.
Jesteśmy gotowi, aby zatroszczyć się o przyszłość naszego wspólnego środowiska jeszcze lepiej. Pomóżcie nam zadbać o naszą planetę.