Jak Paged pomaga w ograniczeniu śladu wodnego

W ostatnich latach bardzo wiele mówi się o potrzebie ograniczenia zużycia wody. Temat ten wywołują między innymi coraz częściej występujące susze. Problem ten dotyka każdego z nas, dlatego tak ważne jest podjęcie odpowiednich działań zmierzających do zmniejszenia ilości zużywanej wody.

Jak wiadomo, nawet najmniejsze działania mają znaczenie, jeśli regularnie angażuje się w nie wiele osób. Najlepiej więc zacząć od siebie i dzięki prostym zasadom zredukować swój bezpośredni ślad wodny, czyli ilość wody jaką zużywamy wykonując codzienne czynności.

Kolejnym krokiem jest redukcja pośredniego śladu wodnego. W jaki sposób możemy tego dokonać?

Wszystko płynie…

Woda jest substancją niezbędną do życia wszystkich organizmów występujących na Ziemi. Jest również potrzeba do wytworzenia niemal każdego z przedmiotów, który nas otacza. Wodę w różnym stopniu wykorzystuje się na różnych etapach procesu produkcji, zaczynając od pozyskania surowców potrzebnych w tym procesie, kończąc na gotowym produkcie, który trafia do odbiorców.

Istotne jest aby dokonując codziennych wyborów w sposób świadomy decydować się na przedmioty o niższym śladzie wodnym. Aby było to możliwe trzeba dowiedzieć się więcej o produkcie, którego zakup planujemy oraz o sposobie w jaki został wytworzony.

Każda kropla jest cenna

Paged Meble jest jedną z nielicznych firm produkujących meble gięte. W procesie produkcji bardzo ważnym etapem jest odpowiednie przygotowanie elementów. Pod wpływem ciśnienia i pary wodnej niezwykle twarde drewno staje się elastyczne i dzięki precyzji i doświadczeniu naszych pracowników uzyskuje wyjątkowe, oryginalne kształty, nie tracąc przy tym na wytrzymałości.

Aby produkcja przebiegała jak najsprawniej i pozwoliła tym samym na oszczędność czasu, wody i energii, dbamy o ciągłe usprawnianie naszych procesów produkcyjnych, zwracając szczególną uwagę na redukcję zużycia wody. Dzięki naszym działaniom w 2020 roku zredukowaliśmy średnią ilość wody użytej podczas produkcji 1 krzesła o 15% w stosunku do roku 2019. Nie spoczęliśmy na laurach i w 2021 roku znów poprawiliśmy ten wynik, o kolejne 28,5%. Obecnie szacujemy, że do produkcji jednego krzesła zużywamy średnio tylko 85 litrów wody. Mimo tego doskonałego wyniku wciąż planujemy podążać w kierunku usprawniania procesów i redukcji zużycia wody. Nie powiedzieliśmy jeszcze w tej kwestii ostatniego słowa!

* średnia ilość wody zużytej do produkcji 1 krzesła

Produkt gotowy… i co dalej

Większość procesów jakie zachodzą w firmie produkcyjnej prowadzi do wytworzenia gotowego wyrobu. Niestety poza nowym produktem, który trafia do sklepów, a następnie do klientów, w procesie produkcji powstają również odpady, które trzeba zutylizować. Zarówno surowiec wykorzystywany w produkcji jak i sposób jego obróbki i wykończenia ma wpływ na to jaki rodzaj substancji pozostaje po zakończeniu tych procesów.

Do produkcji naszych mebli wykorzystujemy najbardziej ekologiczny, naturalny i odnawialny surowiec – drewno. W procesie produkcji używamy wyłącznie lakierów wodnych oraz klejów do łączenia sklejki, które nie zawierają substancji niebezpiecznych. W znaczący sposób ułatwia to utylizację powstałych odpadów poprodukcyjnych i nie powoduje zanieczyszczenia środowiska oraz wód gruntowych. Nasze fabryki podlegają w tym zakresie okresowym rygorystycznym kontrolom firm i instytucji zewnętrznych. Wybierając nasze produkty możesz być pewien, że dołożyliśmy wszelkich starań aby zarówno produkcja jak i działania prowadzące do neutralizacji pozostałości poprodukcyjnych przebiegały w sposób jak najmniej obciążający zasoby wodne naszej planety.

Ile wody w rzece upłynie zanim … wymienisz meble Paged na inne?

Mimo, że konsumenci nie mają bezpośredniego wpływu na zużycie wody w procesach prowadzących do wyprodukowania przedmiotów, które wybierają to mogą zrobić wiele, aby ograniczyć swój pośredni ślad wodny. Kolejnym sposobem na to jest zmniejszenie częstotliwości dokonywania zakupów poprzez wybieranie produktów wysokiej jakości.

W Paged Meble każdy nowy model przed dopuszczeniem do masowej produkcji przechodzi testy wytrzymałościowe  – możesz więc mieć pewność, że przez długi czas zachowa swoje właściwości i doskonałą jakość. Dzięki współpracy z najlepszymi projektantami, produkowane przez nas meble mają też oryginalny, ponadczasowy design. Dużą wagę przywiązujemy do wyboru oferowanych przez nas opcji wykończeń oraz dostępnych tkanin po to, aby  nasze meble przez długi czas wyglądały modnie i nowocześnie. Jeśli jednak mimo to zdecydujesz się na zmianę, to jesteśmy przekonani, że dzięki niezwykłej trwałości mebli Paged będziesz mógł przekazać je kolejnemu użytkownikowi, który będzie użytkował je przez następne lata.

Kropla drąży skałę…

Twoje codzienne decyzje mają ogromne znaczenie. Dzięki drobnym zmianom wprowadzanym w życie możesz pomóc naszej planecie. Sprawdzaj czy producenci, których wyroby zamierzasz wybrać działają uczciwie i w zgodzie z naturą. Zadawaj pytania i sprawdzaj. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoje wybory są słuszne a wpływ na środowisko naturalne ograniczony do niezbędnego minimum.