LA BENDA z tytułem German Design Award

Z dumą informujemy, że model LA BENDA B-2960 zaprojektowany przez Pedro Salgado otrzymał wyróżnienie Special Mention w 10. edycji konkursu German Design Award w kategorii Excellent Product Design.

German Design Awards to najwyższa nagroda Niemieckiej Rady Wzornictwa. Dzięki światowemu spektrum i międzynarodowej atrakcyjności jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania we wszystkich branżach. Od 2012 roku German Design Awards identyfikuje znaczące trendy w designie, przedstawia je szerokiej publiczności i honoruje. Każdego roku honorowane są niezwykłe zgłoszenia w zakresie projektowania produktów, projektowania komunikacji i architektury.

W roku dziesiątej rocznicy, nagroda, w duchu pionierskich teoretyków designu Horsta Rittel i Melvina Webbera, ma motto »Jak myślą projektanci«. Szczególną uwagę zwraca się na wiele sposobów, w jakie projektanci znajdują odpowiedzi na coraz bardziej złożone problemy, od nowych technologii cyfrowych po produkcję neutralną dla klimatu. Nagrody German Design Awards podkreślają te przełomowe rozwiązania i honorują osoby, które za nimi stoją.

Wyróżnienie Special Mention przyznane przez German Design Awards jest wyrazem uznania dla konsekwentnej koncepcji projektowej i realizacji. W każdej kategorii jury przyznaje odpowiednią liczbę zgłoszeń tym znakiem doskonałości za innowacyjne wzornictwo w oparciu o ich jakość. Są wybierani przez oddzielne jury ekspertów dla każdej kategorii German Design Awards.

Link do galerii zwycięzców: german-design-award.com