Paged zaprezentuje nowości na Supersalone 2021

Paged potwierdził udział w Supersalone.

Paged potwierdził właśnie swój udział w wydarzeniu o nazwie „supersalone”, które odbędzie się w Mediolanie. Miejsce imprezy nie jest przypadkiem, stolica Lombardii od lat była areną największych na świecie targów meblarskich i wyposażenia wnętrz – Salone del Mobile. Z powodu ograniczeń, związanych z pandemią koronawirusa SARS-NcoV-2, zeszłoroczna edycja nie doszła do skutku. W tym roku organizator postawił na innowacyjną, dostosowaną do zmiennych warunków, formułę.

Nowa odsłona wydarzenia będzie odbywać się równolegle zarówno online jak i offline. Prezentacja produktów ma zostać ujednolicona: tłem do ich ekspozycji będą powtarzalne ściany, wykonane z recyklingowanych naturalnych materiałów. Przestrzeń wydarzenia zostanie podzielona na strefy tematyczne, znajdą się tam także przestrzenie edukacyjne oraz miejsca do spotkań biznesowych. Meble będzie można kupować za pomocą kodów QR i specjalnej aplikacji. Po raz pierwszy, wstęp na teren wydarzenia będzie dostępny dla wszystkich, także dla osób spoza branży wnętrzarskiej i projektowej. Przestrzeń zostanie zaaranżowana według projektu Stefano Boeri i jego pięciu współpracowników. Twórca opisuje supersalone jednym wyrażeniem: „unmissable” (ang. nie do pominięcia)..

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Paged zrekompensował swoim odbiorcom brak targów Salone del Mobile, tworząc wirtualną platformę prezentacji produktów i interakcji z odbiorcami (www.embracenewforms.com). Supersalone będzie zatem dla polskiego producenta rozwinięciem tej formuły i etapem pośrednim przed powrotem do klasycznych targów. Paged ma także dodatkowy, wyjątkowy powód, by zaprezentować się w tym roku międzynarodowej publiczności: jest nim 140 rocznica powstania fabryki w Jasienicy, która funkcjonuje do dziś, jako zakład produkcyjny i siedziba spółki.

Targowa wystawa Paged będzie składać się z produktów całkowicie nowych (m.in. foteli HOLO i FRAK autorstwa Nikodema Szpunara, czy fotela ARIA Ultra Lounge, zaprojektowanego przez Dario Polaco) oraz tych, które zadebiutowały w formie wirtualnej w ubiegłym roku: LA BENDA Pedro Salgado i ARCHER Grzegorza Gancarczyka. Dla uhonorowania wspaniałego jubileuszu oraz podkreślenia wierności swojej wzorniczej tradycji, Paged zaprezentuje również kolekcję HERITAGE, składającą się z kultowych foteli, które doczekały się współczesnych reedycji: Sig-1 autorstwa Mariana Sigmunda z 1957 roku oraz B-6210 z lat 60 ubiegłego wieku.