Supersalone – relacja

A tak było na targach… Supersalone 2021

Zakończyła się kolejna edycja targów meblowych w Mediolanie. Odbyła się w dniach 5-10 września pod nazwą Supersalone. Tym razem, po ponad rocznej przerwie organizatorzy postanowili zorganizować tą imprezę w zupełnie nowej,  a nawet nowatorskiej formule. Odbyła się ona w formie wystawy, której uczestnicy prezentowali swoje meble na bardzo ograniczonej przestrzeni, zorganizowanej w formie modułowych alejek.

Ideą, która przyświecała takiemu rozwiązaniu jest po prostu ekologia. Wszystkie elementy, z których zbudowano stoiska modułowe, organizatorzy będą mogli ponownie wykorzystać w kolejnych edycjach targów. Unika się w ten sposób olbrzymiego marnotrawstwa surowców, użytych jednorazowo do budowy olbrzymich stoisk. W dobie dbałości o środowisko i zrównoważonego wykorzystania zasobów można takie rozwiązanie uznać za dobry pomysł. Taki odmienny sposób prezentacji zmusił firmy meblowe do bardzo oszczędnego doboru swoich produktów. Niewątpliwie pozytywnym aspektem było skupienie uwagi odwiedzających targi na produkcie jako najważniejszej istocie tego wydarzenia, a nie na dekoracji otoczenia wokół niego. Produkt bowiem musiał obronić się sam.

I w przypadku Paged Meble, obronił się świetnie! Wszyscy odwiedzający naszą ekspozycję chwalili pomysł na jej zaaranżowanie i przede wszystkim meble pokazane tam jako główne gwiazdy tego wydarzenia. A oglądać było naprawdę co.

Na 140-lecie istnienia zakładu w Jasienicy pokazaliśmy inspirowaną starymi modelami Thoneta kolekcję mebli giętych NODO (rodzina A-1400). Nominowany do nagrody German Design Awards, zaprojektowany przez Pedro Salgado fotel LA BENDA. Dwa nowe modele: HOLO i FRAK, zaprojektowane przez Nikodema Szpunara. Wspaniałą rodzinę nowych ARII, które stworzył Dario Polaco. Krzesło SIG-1, które otwiera naszą nową kolekcję Heritage. Zaprojektowaną przez Grzegorza Gancarczyka rodzinę krzeseł i foteli ARCHER oraz krzesło LAGOM, będące uzupełnieniem do wcześniej już wprowadzonego do oferty fotela o tej samej nazwie.

Po bardzo dobrym odbiorze pokazanych podczas Supersalone nowości, firma Paged Meble patrzy optymistycznie w przyszłość i ma nadzieję, wkrótce pokazać te nowe meble polskim klientom na zbliżających się targach w Warszawie.

Już dzisiaj zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy nie mogli nas odwiedzić w Mediolanie ale również i tych, którzy tam byli, do spotkania z nami i naszymi meblami na Warsaw Home & Contract w Warszawie w dniach 27-30 października. Pokażemy tam jeszcze więcej ciekawych nowości produktowych.