Targi Salone del mobile 2022 – podsumowanie

Dziękujemy wszystkim Partnerom i Klientom, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas jubileuszowej 60-tej edycji targów Salone del Mobile w Mediolanie. Targi odbyły się w dniach 7-12 czerwca, w tradycyjnej formule, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Tegoroczna edycja Salone del Mobile była szczególna pod wieloma względami: po dwuletniej przerwie targi wróciły do swojej tradycyjnej, bogatej formuły. Miłośnicy designu z całego świata mieli okazję spotkać się osobiście, rozmawiać i podziwiać nowości prezentowane na imponujących stoiskach. Z racji jubileuszu, 60-tej edycji Salone del Mobile, organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji –  instalacji i wystaw okolicznościowych poświęconych historii targów mediolańskich oraz uhonorowali firmy, które współtworzą to niezwykłe wydarzenie od kilkudziesięciu lat. Dla Paged Meble ogromnym zaszczytem było otrzymanie z rąk organizatorów imprezy i włodarzy Mediolanu pamiątkowego dyplomu z okazji 40-tej edycji, w której w tym roku firma brała udział. Rangę tego wyróżnienia podkreśla fakt, że grono wyróżnionych składało się niemal wyłącznie z włoskich firm – wyjątek stanowiła jedynie firma Paged Meble. Od lat mamy swoje stałe miejsce w elitarnym gronie producentów, którzy prezentują swoje produkty podczas tej prestiżowej imprezy i wyznaczają trendy w branży meblarskiej. Rok 2022 możemy zapisać w historii Paged Meble jako rok jubileuszów, ponieważ w tym roku marka Paged świętuje też swoje 90-te urodziny.

Podczas tegorocznej edycji targów na naszym stoisku zaprezentowaliśmy fotel ARMO, fotele HOLO oraz kolekcję TUK autorstwa Nikodema Szpunara, kolekcje ARCHER i NODO Grzegorza Gancarczyka,  kolekcję ARIA zaprojektowaną przez Dario Polaco, Fotele LA BENDA Pedro Salgado, który otrzymał Wyróżnienie Specjalne w konkursie German Design Awards 2022 oraz nasze stoły Premium: Tore i Breno.

Tegorocznym tematem przewodnim wydarzenia było „Projektowanie dla przyszłych nas”. W tematykę tą doskonale wpisuje się nasz szacunek dla środowiska i jego zasobów oraz świadomość ekologiczną w produkcji mebli. Na naszym stoisku prezentowaliśmy meble wykonane z drewna, które pozyskiwane w sposób odpowiedzialny jest najbardziej ekologicznym surowcem. Dodatkowo we wszystkich tapicerowanych modelach zastosowaliśmy kolekcje tkanin wykonanych z włókien pochodzących z recyklingu.

Meble prezentowane były na stoisku skomponowanym z dobrze już znanych elementów modułowych: podestów i ścian wykonanych ze sklejki, które wykorzystujemy z powodzeniem od kilku lat, tworząc z ich pomocą coraz to nowe aranżacje. Pozwala nam to minimalizować nasz wpływ środowiskowy – zamiast co roku budować stoisko ze sztucznych materiałów, zbudowaliśmy zestaw ze sklejki i litego drewna, który posłuży nam jeszcze wiele lat, a dzięki uniwersalnemu charakterowi pozwoli nam realizować najodważniejsze pomysły. Dopełnieniem ekologicznego podejścia jest winylowa podłoga i kurtyna, która z powodzeniem zastępuje zewnętrzną ścianę stoiska  Wszystko wielokrotnego użytku. Dodatkowym atutem naszego stoiska jest możliwość skrócenia czasu montażu i demontażu do kilkunastu godzin. Należy dodać, że w tym czasie nie wytwarzamy dodatkowych odpadów, ponieważ wszystkie elementy użyte do zabezpieczenia i transportu modułów również są używane wielokrotnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z targów. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Do zobaczenia za rok!

 

Zespół Paged Meble