Warsaw Home & Contract

Paged Meble po raz kolejny weźmie udział w targach Warsaw Home.

Największa w kraju impreza branży wnętrzarskiej to idealne miejsce do zaprezentowania nowych produktów i technologii. W tym roku mamy wiele do zaprezentowania, a sama wystawa wpisuje się doskonale w program obchodów 140 rocznicy otwarcia naszej fabryki w Jasienicy.

Podobnie jak w ubiegłych latach, postawimy na sprawdzoną formułę ekspozycji na jednej przestrzeni oferty mebli mieszkaniowych, jak i kontraktowych (przeznaczonych dla klientów instytycjonalnych, głównie z branży HoReCa). Elementy wystroju stoiska znowu będą wykonane ze sklejki, która jest dla firm z naszej grupy materiałem szczególnym. Jesteśmy autorami i wykonawcami wyjątkowego zestawu modułowego, który wykorzystujemy bez większych zmian od kilku lat. Robimy to po to, by minimalizować wpływ środowiskowy przygotowywania stoisk – zamiast co roku budować stoisko ze sztucznych materiałów, zbudowaliśmy zestaw ze sklejki i litego drewna, który posłuży nam jeszcze wiele lat, a dzięki uniwersalnemu charakterowi pozwoli nam realizować najodważniejsze pomysły. Tegoroczne stoisko będzie miało 208 m2 i będzie otwarte ze wszystkich stron. Zależy nam na tym, by każdy czuł się na nim swobodnie, a takie rozwiązanie powinno zachęcać naszych gości do kontaktu, odwiedzin i testowania produktów. A tych będzie sporo…

Zaprezentujemy absolutne nowości: fotele HOLO autorstwa Nikodema Szpunara oraz fotel ARIA Ultra Lounge, zaprojektowany przez Dario Polaco i będący rozszerzeniem udanej kolekcji z 2018 roku. Będzie to oficjalna polska premiera tych mebli (prezentowaliśmy je wcześniej w tym roku na targach Supersalone w Mediolanie, gdzie spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem).

Oficjalny polski debiut będą miały także: fotel LA BENDA Pedro Salgado, nominowany do German Design Awards i ARCHER Grzegorza Gancarczyka. Wcześniej te ciekawe produkty pokazywaliśmy jedynie w formie wirtualnej, w ramach targów online Embrace New Forms.

Niejako odwrotnością debiutów będzie prezentacja serii HERITAGE, składającej się z reedycji kultowych mebli z dawnej oferty Paged Meble: ikonicznego krzesła Sig-1 i B-5860 autorstwa Mariana Sigmunda z lat 50 oraz fotela B-6210 z lat 60 ubiegłego wieku. Kolekcja ta powstała jako jeden z elementów obchodów 140-lecia fabryki w Jasienicy, a jej ciekawym uzupełnieniem będzie kolekcja mebli giętych NODO, zaprojektowana przez Grzegorza Gancarczyka. Idea kreatywna, jaka stoi za ta rodziną, to współczesna interpretacja tradycyjnych technik produkcji, takich jak np. wywodzący się jeszcze z XIX w. proces gięcia drewna bukowego pod wpływem pary wodnej i ciśnienia oraz wykorzystanie wyplatanych mat jako materiału wypełnienia siedzisk czy oparć.

Dla klientów indywidualnych przygotowaliśmy coś niespotykanego wcześniej w naszej ofercie. Stoły klasy premium TORE i BRENO zaskakują wykorzystaniem nietypowych dla nas połączeń materiałów (naturalne drewno z kompozytem i metalowymi detalami) oraz odważnymi, śmiałymi formami, w których inspiracja powtarzalnością i harmonią kształtów organicznych stanowi bazę do eksperymentów z ostrą i dynamiczną geometrią.

Klientom z obu rynków przedstawimy także kolekcje tkanin wykorzystujących włókna z recyklingu. W najbliższym czasie chcemy mocniej postawić na takie rozwiązania, by ograniczyć nasz ślad środowiskowy. Taka zmiana dobrze wpisuje się w całokształt zainicjowanych przez nas działań proekologicznych, dlatego chcemy wykorzystać stoisko na Warsaw Home, by zainicjować z Wami – klientami, dostawcami, projektantami, architektami – dyskusję o tym, jak tego typu surowce wpisują się w Wasze oczekiwania.

Przygotowaliśmy także atrakcje poza naszym stoiskiem. W ramach archiDay odbędzie się wykład prof. Irmy Koziny, Funkcjonalizm w meblarstwie giętym od czasów Michaela Thoneta po współczesność. Związana z katowicką ASP naukowczyni jest jednym z największych autorytetów w dziedzinie historii sztuki i designu w Polsce, a historia naszej marki i współpracujących z nią osób to jeden z bardziej intensywnie badanych przez nią wątków – możecie zatem spodziewać się ciekawie zaprezentowanej wiedzy, dużej ilości ciekawostek i wielu szokujących odkryć. Pewnym rodzajem ilustracji dla wykładu będzie wystawa zabytkowych mebli, należąca do Pawła Michalskiego – pasjonata, właściciela jednej z większych kolekcji w Europie.

140 rocznica powstania to znakomita okazja do wspólnego świętowania i snucia planów na przyszłość. Na naszym stoisku, jak widać powyżej, będzie się dziać naprawdę sporo, ale największą atrakcją będzie możliwość spotkania się z Wami, wzajemnego inspirowania się, rozmowy i wysłuchania Waszych opinii. Dlatego zachęcamy do darmowej rejestracji pod tym linkiem lub zakupu biletu w tym miejscu.

Podczas targów przedstawimy też naszego nowego partnera. O podjęciu współpracy z marką Gaber przeczytasz więcej tutaj.

Do zobaczenia w dniach 27-30 października w Warszawie!